Czcionka A- A A+

Ergospirometria

System badań gazów oddechowych w spoczynku i wysiłku Ultima CardiO2 PFX z bezprzewodowym 12 kanałowym EKG Mortara umożliwia badanie funkcji płuc z oceną spirometrii, dyfuzji i objętości płuc metodą N2 washout. Służy także do oceny metabolizmu spoczynkowego i wysiłkowego poprzez ocenę O2 i CO2 oddech po oddechu.

DynamoLab posiada także zintegrowany mobilny system ergospirometryczny z wbudowanym komputerem CPX Express z możliwością sterowania bieżnią i cykloergometrami, a także ergospirometry przenośne VO2000 do pomiaru maksymalnego pochłaniania tlenu VO2MAX. Ergospirometr VO2000 spełnia obecne potrzeby i wymagania środowisk sportowych, ale znajduje też zastosowanie podczas rehabilitacji i oszacowania potrzeb żywieniowych. Urządzenie ze względu na swoją wagę i wymiary jest całkowicie mobilne. Dzięki telemetrii pozwala mierzyć rzeczywistą odpowiedź metaboliczną na aktywność fizyczną.

W celu realizacji badań ergospirometrycznych DynamoLab wykorzystuje także:

  • Bieżnię Trackmaster TMX425CP
  • Cycloergometr EXCALIBUR Sport – urządzenie do diagnostyki i treningu  umożliwiające pomiar siły nacisku na każdy pedał (PFM) oraz niezależne ustawienia prędkości obrotowej do 180 obrotów na minutę ze stałym obciążeniem do 1500W i do 2500W w szczycie
  • Cykloergometr Corival z szybkim pozycjonowaniem i adaptacją dla dzieci
  • Cykloergometr Angio arm do ćwiczeń kończyn górnych – montowany do ściany, posiadający ruchome ustawienie wysokości
    Ergospirometr  Ultima CardiO2 PFX
    Bieżnia Trackmaster TMX425CP   Cykloergometr